![Μαθαίνω να παίζω-Μαθαίνω να Ζω στο 1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου](/media/images/2024/06/03/img904.2e16d0ba.fill-900x400.png)
Την Τετάρτη 22 Μαΐου, το Γραφείο Αθλητισμού Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. με το πρόγραμμα "Μαθαίνω να παίζω-Μαθαίνω να Ζω" επισκέφθηκε το 1ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου όπου οι μικροί μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν, να χαρούν και να παίξουν μαζί μας μπάσκετ με την Υπ/ρχο Λ.Σ. Μενέλαου Καλλιόπη και την Ανθ/ρχο Λ.Σ. Κακαρά Κωνσταντίνα, βόλεϋ με τον Επικ/στη Λ.Σ. Μπέλο Χρίστο, χειροπάλη με τον Πανάρετο Αντώνη και σκυταλοδρόμια με τον Υπ/γο Ε.Δ. Μαρίφογλου Δημοσθένη.
Μετά από διαγωνιστικό παιχνιδι δωριστήκαν στο σχολείο μπάλες υπογεγραμμένες από αξιωματικούς Ολυμπιονίκες του Λιμενικού Σώματος ως έπαθλα!